WordPress Virüs Temizleme / WP Firewall

WordPress’te virüs temizlemenin bir çok yolu vardır. Dilerseniz eklenti kurarak belirli kriterlere göre sisteminizi taratırsınız , dilerseniz manuel kendiniz taratırsınız. Bu makalede sizlere eklenti ile tarama yönteminden bahsedeceğim.

WordPress Virüs Nasıl Temizlenir?

WordPress’e çeşitli warez eklentilerden , warez temalardan giren virüsler çoğu zaman sisteminizde sıkıntılar yaratabiliyor. Bunlardan sitemap’e müdahale edip google indexlerinizi değiştiren de var , zararlı yazılım yükleyip dosyalarınızı çalan da var. Size öncelikle “All In One WP Security & Firewall” eklentisinden bahsedeceğim.

All In One WP Security & Firewall Eklentisi Ne İşe Yarar?

En önemli wordpress virüs temizleme eklentilerinden biri olan All In One WP Security & Firewall eklentisini kurduğunuzda isteğinize göre brute force (kaba atak) saldırılarını engelleyebiliyor , ve bununla beraber bir çok güvenlik önlemini alabiliyorsunuz.

wordpress virüs temizleme eklentisi

Herhangi bir saldırgan sisteminize zararlı bir yazılım yüklediğinde , bir sorun oluştuğunda sitenizi baştan aşağı taratabiliyor , zararlı yazılımı sisteminizden kaldırabiliyorsunuz.

Herhangi bir kullanıcının üyeliğe hangi IP adresinden giriş yaptığını görebiliyor (monitoring) , php kodlarınızı wordpress yönetim panelinden devre dışı bırakabiliyorsunuz. Buna benzer bir çok özelliği içinde barındıran bu eklentiyi kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Eklenti ile alakalı şöyle güzel bir video da mevcut. Kullanmadan önce izlemenizi öneririm.

Eğer istek gelirse diğer yazımda manuel olarak wordpress virüs temizleme nasıl olur bundan bahsetmeyi düşünüyorum. Başka bir yazıda görüşmek üzere 🙂

Kaynakça:
https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/#description

ahmeth4n Administrator
Adım Ahmethan. 2012 yılından beri bilişim sektöründeyim. PHP , Java , Python , C# gibi çeşitli dillerde projelerim oldu. Şu anda GrayCorpz çatısı altında çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir