PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü / FPS Arttırma 2019

PUBG Mobile oynayan herkesin yaşadığı en büyük sorun olan pubg mobil kasma sorunu , çeşitli game booster (fps arttırıcılar) ile bi nebze arttırılabilse de tam anlamı ile çözülememektedir. Lakin game booster ile birlikte oyun içi ayarları yaparsanız büyük ölçüde performans artışına şahit olacaksınızdır.

Game Booster Kullanın.

Game Booster’lerin genel çalışma mantığı sizin sisteminizin çözünürlüğünü oyun oynarken düşürerek oyundan yüksek performans almanızı sağlamaktır. Game boosterlerin yapacağı ayarları dilerseniz el ile siz de yapabilirsiniz. Uğraşmak istemiyorum diyorsanız Razer Game Booster kullanabilirsiniz. Büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Zamanında GTA4 ü orta ayarlar ile bilgisayarım kaldırmazken Razer Game Booster ile akıcı halde oynuyabiliyor , hatta twitch canlı yayını açabiliyordum. Çok yararını gördüğüm bu programı hepinize tavsiye ederim.

İndirme linki :
https://www.tamindir.com/windows/razer-game-booster/

PUBG Mobile Oyun İçi Ayarları

PUBG Mobil kasma sorunu için tabii ki sadece game booster yeterli gelmeyebilir. Bunun için PUBG Mobile’de oyun içinden de bir takım çözünürlük , motor ayarları yapmamız gerekecek. O halde onları da yapalım!

PUBG Mobile Çözünürlük Ayarı

PUBG Mobile ilk kurduğunuzda size bir çözünürlük tercihi zaten yaptırıyor. Lakin burayı rastgele yaptı iseniz veya test etmek için yüksek yapıp kastığını fark edip değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

PUBG Mobile’yi bilgisayarınızda açtığınızda Ayarlar kısmından “Oyun” bölümüne girdiğimizde karşımıza çözünürlük penceresi çıkacak.

Buradan eğer sisteminiz iyi ise HD1080P çözünürlüğü ile , eğer sisteminiz çok iyi ise Ultra HD 2K özelliği ile , eğer sisteminiz orta halli – kötü arası bir sistem ise SD 720P çözünürlüğü ile oyununuzu oynamanızı tavsiye ederiz.

PUBG Mobile Grafik / Motor Ayarı

Grafikler : Akıcı
Kare Hızı : Aşırı
Stil : Renkli

ayarlarını öneriyoruz. Eğer oyun stilini klasiğe çekerseniz oyun soluk , kötü bir hal alacaktır. Eğer hala kasma devam ederse Kare Hızı ‘ nı aşırı yükseğe çekebilirsiniz ama tavsiyemiz kare hızını düşürmemeniz. Çünkü kare hızını her düşürdüğünüzde oyunda pixel pixel hareket edişi hissedeceksinizdir.

Bu bahsettiklerimizi yaptığınzda büyük ölçüde FPS artışı hissedeceksiniz ve pubg mobile kasma sorunu ortadan kalkmış olacak!

27.04.2019 Güncelleme / Görev Yöneticisinden Öncelik Tanıma

İşe yaradığını duyduğum başka bir yöntemi daha ayrı makale açmak yerine
bu şekilde makeleye eklemek istedim.

PUBG Mobile’yi açtıktan sonra başlat menüsüna sağ tık yapıp Görev Yöneticisini başlat diyin. Görev yöneticisi açıldıktan sonra PUBG Mobil Emülatörü ‘ nün işlem önceliğini Gerçek Zamanda (realtime) yapın. Büyük ölçüde fps arttığını fark edeceksiniz.

Başka bir makalede görüşmek üzere , hoşçakalın 🙂

ahmeth4n Administrator
Adım Ahmethan. 2012 yılından beri bilişim sektöründeyim. PHP , Java , Python , C# gibi çeşitli dillerde projelerim oldu. Şu anda GrayCorpz çatısı altında çalışmalarımı sürdürmekteyim.
Bir yorum Sizinkini ekleyin
  1. pubg’yi mobil emülatörden oynuyorum. dediklerini yaptıktan sonra kasma sorunum ortadan kalktı çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir